Putujme proti proudu času k pradávným zdrojům lidského vědění,
pátrejme společně po duchovním odkazu našich předků!
Co nám mohou sdělit mýty, náboženské texty,
předpovědi a proroctví o naší budoucnosti?

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • pěkné:
  "No, přemýšlím nad tím už rok. Zde v tomto článku jsem hodně čerpal ... " (Na počátku ... Brešit bara Elohim)
 • Re: Klamstvo.:
  "Díky za upozornění! V článku jsem použil omylem nesprávné fotogra ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Klamstvo.:
  ""O záhadných světelných loučích je již veřejnost dostatečně i ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Re: YAHWEH VALECNIK.:
  "Zde mohu doporučit přečíst si článek ještě jednou a pozorněji." (YHWH III - Válečník YHWH)
 • YAHWEH VALECNIK.:
  "Prosím vás,kdo jste,že si dovedete posuzovat,to co nařídil stvorit ... " (YHWH III - Válečník YHWH)
 • Jméno El elohim YaHWeH není hosp-Odin!:
  "Shalom,ve vší účtě k našemu stvoriteli,svatému El dlohim YaHWeH,si ... " (YHWH II - Hospodin, Nejvyšší?)
 • Komentáře

  ke článku: YHWH III - Válečník YHWH
  ze dne 10.05.2006, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 23.05.2009 10:11:01     Reagovat
  Autor: [miriam] - mario (margin1@azet.sk)
  Titulek: vedel by som vam mozno pomoct
  Dobry den.Uz niekolko mesiacou si prezeram stranky na temata biblia a astro /vesmir ,veda a sucasne aj dianie vo svete.Nikdy som sa stymi vecami nezaoberal a zrazu od decembra viem vela a rad pomozem .Vsetko co sledujem na nete sa zhoduje s tym co som dostal darom .jeden decembrovy vecer.Ak mate ten nazor ze biblia je trosku ina kniha a na ine uceli napisana,mate milion %pravdu.Nemozem rozpisat podromnosti takouto formou ,z dovodu ze neni to takto bezpecne.Snad vam nacrtnem mansie info.do tejto oblasti a mozno co to vam pomozu o krocik dalej.Takze biblia opisuje samozrejme udalosti minulosti,sucastnosti ale i buducnosti.Take sos alebo sanca a test i mudrost zahrnute do jedneho.Je zname ze bibliu nie kazdy vie precitat tak aby nemusel lustit kody a pod.sifri.Mozno len predurceny z dovodu aby otvorili ludom oci a malomocny aby zacali velmy rychlo chodit a zachranovat situaciu,kym sa da.Ludia su taky zaslepeny svojou vierou.ze ani nevedia comu vlasne veria.Ak v boha,v tom pripade porusuju jeho skoro vsetky priania a zakony zitia,a prave hodnoty.

  Komentář ze dne: 14.07.2009 18:34:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - JohnyAsbest (pudl@volny.cz)
  Titulek:
  Pane Mate, proč používáte ten ekumenický překlad Bible, je to stejné, jako když čtete Poučení z krizového vývoje ve straně a ve společnosti. tímto jen podporujete státně-církevní nalajnované polopravdy, pololži........

  Komentář ze dne: 28.01.2014 16:40:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M (@)
  Titulek: Re:
  Tam, kde je to důležité, používám více různých překladů. nezle asi říci, že jeden jediný je ten nejlepší. Ekumenický překlad je u nás myslím stále nejrozšířenější.

  Komentář ze dne: 27.01.2014 12:15:17     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Avanax (@)
  Titulek: YHWH?
  Proč prosimtě nezačneš seznámením se základními věcmi? YHWH? Ty jsi anglán, že neumíš vyslovit písmeno J? Co to dvojité W? To hebrejština vůbec neobsahuje. Jako psát o něčem, do čeho vůbec nevidím, je tristní!

  Komentář ze dne: 28.01.2014 16:53:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel Mat. (@)
  Titulek: Re: YHWH?
  Přepis z hebrejštiny do latinky je věcí dohody a existuje více možností. Pro znak Yod někdo používá W a někdo třeba J. Můžeme psát YHWH, YHVH, JHVH nebo třeba JHWH. Hlavně že všichni víme, co to znamená :-)

  Komentář ze dne: 29.03.2014 08:26:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Erik (michelangelo2@seznam.cz)
  Titulek: Re: Re: YHWH?
  Když ukřižovali Ježíše , tak na tabulku nad něho napsali : Ježíš Nazaretský , král židovský ! Napsali to v několika jazycích pod sebe a v prvopočátečních písmenech každé té věty , vzniklo tak pod sebe psané ono YHWH , čím tak bylo lidem zjeveno , koho to vlastně ukřižovali a proto to také tolik židovské představitele u kříže popudilo. Když se ve Starém Zákonu Bůh představuje Mojžíšovi , říká : JSEM , KTERÝŽ JSEM - JSEM posílá mně k vám - tedy ten , který je bez počátku a bez konce , čili VĚČNÝ . Proto také Ježíš na mnoha místech říká : Já Jsem , já jsem to a dříve než se Abraham narodil , já jsem .
  Nebo také : Tolikrát jsem vás chtěl shromáždit pod svá křídla...ale nechtěli jste. (Pláč nad Jeruzalémem). Tedy onen Starozákonní Bůh je Ježíš sám a pak slova u Jana : Boha nikdy nikdo neviděl , jednorozený Syn , který je v náruči Otcově nám o něm pověděl...a...u Mojžíše - I vystoupili starší na Horu a uzřeli Boha Izraele...následuje jeho popis...i jedli a pili před ním a Bůh se na ně neobořil. Pak tato slova dávají smysl , kým skutečně je Ježíš a koho to vlastně izraelci viděli. To je k tomu YHWH.

  Komentář ze dne: 02.04.2014 09:03:34     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M (@)
  Titulek: Re: Re: Re: YHWH?
  V Janovi (19:19-20) se píše:
  "Pilát dal napsat nápis a připevnit jej na kříž. Stálo tam: Ježíš Nazaretský, král židovský. Ten nápis četlo mnoho Židů, neboť místo, kde byl ukřižován, bylo blízko města; byl napsán hebrejsky, latinsky a řecky."

  Latinsky tedy mělo být psáno "Iesvs Nazarenvs Rex Iudaeorvm" – akronym je INRI. Řecky bylo asi psáno "Iésous o Nazóraios o Basileus tón Ioudaión" – akronym INBI. S pojmem YHWH to však nemá nic společného – tetragram YHWH byl používán pro označení nejvyššího boha Izraelitů již v 8.stol. př.n.l. (viz. články YHWH - nejstarší nápisy či Výslovnost Božího jména)

  Komentář ze dne: 12.10.2022 17:08:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - YUDITH (juditjk@seznam.cz)
  Titulek: YAHWEH VALECNIK.
  Prosím vás,kdo jste,že si dovedete posuzovat,to co nařídil stvoritel Nebe,Země ,přírody zvířat lidí a všech učebny h duchů.lidstvo bylo tak zvra ené,perverzní,že všechny pohanské narody musely být SVATYV JISRAELE VYBITI,JAKO KLATE A NEMOHL BY SE MESIAŠ NARODIT SKRZE ZBOZNOU A POKORNOU PANNU MIRYAM A NEMOHLA BY PROBEHNOUT ZACHRANA LIDSTVA.LIDSTVO BY BYLO TAK PERVERZNÍ ,ZE BY SE RUCH HA KODESCH NEMOHL SKRZE PANNU ,PRIMEHO POTOMKA KRALE DAVIDA narodit do lidského těla,aby se za nás mohl obětovat a my se mohli znovunarodit z Ducha svatého.kdaby El elohim YaHWeH neudělal to co udělal,abychom my mohli mít zpět věčný život,nebyl by zachráněn pro království nebeské nikdo.nenarodil by se ten ,který na se e vzal i vaší zvracenost a perversitu!Za každého za nS umíral ve smrtelnem těle osobně sám YaH v lidském těle!ATO SE VAM ZDA HODNÉ POSUZOVÁNÍ.KDE JSTE VZAL TU DRZOST SOUDIT EL ELOHIM YAHWEH.POPROSTE DUCHA SVATEHO A VEMTE SI PRIKLAD Z POMORNÉHO A ZBOZNEHO JOBA!A NESUDTE EL ELOHIM YAHWEH!TO JE DRZOST,KDYZ NJSTE ZNOVUZROZEN Z RUACH HAKODESCH A ZATIM NEMILUJETE SVEHO STVORITE A SPASITELE. CELOU SVOU DUŠÍ,CELOU SVOU MYSLÍ A CELYM SVYM SRDCEM.AT VAM DA YAHWEH MILOST A ZJEVÍ PRAVDU.,KTERA VAS OSVOBODÍ OD LŽÍ SATANA.TO JEN ON JE SCHOPEN DRZE POSUZOVAT KROKY A PRIKAZY SVEHO STVORITELE A NEPOSLOUCHAT JE.KDYBY JEJ IZRACI I NASTUPCE MOŠEHO NEPOSLOU HALI TAK NEEXISTUJE UZ NIC,ANI VY!DOCHAZÍ VAM TO VUBEC?

  Komentář ze dne: 13.10.2022 08:52:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M (@)
  Titulek: Re: YAHWEH VALECNIK.
  Zde mohu doporučit přečíst si článek ještě jednou a pozorněji.

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.