Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Lidské oběti:
  "Cit.:"Podle knihy Exodus byla povinnost obětovat prvorozeného ... " (Dětské oběti v Kanaánu)
 • Lidské oběti:
  "Cit.:"Podle knihy Exodus byla povinnost obětovat prvorozeného ... " (Dětské oběti v Kanaánu)
 • Re: :
  "Androgeneze Člověk původně existoval v ideální podobě jakožto A ... " (Homosexualita a válka pohlaví)
 • Re: Re: Re: :
  "Pro ty, kdo se o to zajímá, jeden neotřelý pohled (s českými titul ... " (Pečeť VA 243 - Dvanáctá planeta?)
 • bez titulku:
  "Zdarec všem, homosexualita je logický důsledek postupného odkloněn ... " (Homosexualita a válka pohlaví)
 • bez titulku:
  "sup3r" (Symboly bohů Mezopotámie)
 • Komentáře

  ke článku: Jan Křtitel - učitel lidstva
  ze dne 28.09.2010, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 27.04.2011 09:28:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Ls.lucki (ls.lucki@seznam.cz)
  Titulek: Ježíš - Člověk, Kristus - Bůh
  Hezký článek, jen bych podotknul, že většina vykladačů dějin křesťanství netuší, že Ježíš byl Ježíšem z Nazarethu pouze do křtu Janem Křtitelem. Při křtu se stalo to, co je tolik opěvováno a co je tolik důležitý okamžik - individualita Kristova - slunečního Boha, si vyměnila místo s individualitou Ježíšovou. Ježíšovo "Já" , Ježíš přinesl oběť takovou, že se zřekl svých tělesných schrán a uvolnil místo "Já" Kristovu. Symbolem se stala vzlétnuvší bílá holubice. Od této chvíle se hovoří o Ježíši Kristu.
  Ježíš i v předchozích inkarnacích byl velmi vysoký zasvěcenec(Zarathustra byl jednou z předchozích jeho inkarnací), který prožil mnoho životů zušlechťováním tělesných schrán (Astrální, Energetické i fyzické) aby se v daleké budoucnosti do těchto vyčištěných a ušlechtilých energií mohl vtělit Kristus.
  Křest byl jiný než je dnes. Jan Křtitel, jakožto vzrostlý muž plný síly, křtěné pěkně pod vodou přidržel, ten se dostal do blízkosti smrti a před duší se v těchto chvílích začne otevírat duchovní svět. Často je to pocítitelné jako problesknutí celého života až k narození. V této chvíli lidé spatřili, že existuje duchovní svět a po křtu mohli konstatovat "ano nemám pouhou víru, ale křest mi dal "POZNÁNÍ". Poznání nikdy nikdo nikomu vzít už nemůže. Víra je důležitá pouze jako cesta k poznání, jinak nemá valného významu.
  Ale zpět ke křtu - Ve chvíli křtu - otevření vědomí duchovním světům - měl tedy Kristustovo Já a Ježíšovo Já nejlepší podmínky k tomu, aby si vyměnili místa a stala se největší mystická událost v dějinách celého lidstva - v lidském těle byl vtělen pradávný "Logos", ten jenž byl na počátku - tedy Kristus - princip života, zdraví a vyšší "Já" celého lidstva. Od té doby po tři léta, působil nesmírnou silou mezi lidmi, aby lidem dal možnost návratu do duchovního světa, který málem již pro lidstvo byl ztracen. Přišel lidem ukázat jejich budoucnost, že v budoucnu se všichni mohou vymanit z náručí smrti, jež je pouhou iluzí. Přišel se spojit se Zemí, aby mohla vystoupit i s lidmi o level výše, blíže k lásce a k nejvyšším principům.

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.